Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 4 common:people_all_forms

Дбаємо про енергоефективність та ресурсозбереження

Date: 2 квітня о 21:29, Refreshed 2 квітня о 21:30

      Майбутнє екології значно залежить від кожного, і чим швидше людина почне робити «маленькі кроки» у допомозі природі, тим більше шансів буде створити для людства гідне довкілля, в якому можна буде розвиватися та насолоджуватися життям.

    У нашому ліцеї ми розуміємо, що енергоефективність та ресурсозбереження є ключовими аспектами сталого розвитку. Наші зусилля спрямовані на те, щоб навчити учнів важливості збереження енергії та ресурсів, а також на практичне застосування цих принципів у повсякденному житті.

    Ми впроваджуємо різноманітні програми та ініціативи, які допомагають зменшити споживання енергії та води, знижують викиди вуглецю та сприяють екологічній свідомості серед учнів і персоналу. Це не лише зменшує витрати, але й створює здоровіше та безпечніше середовище для всіх.

    Проведення таких заходів сприяє формуванню нового світогляду в питаннях ефективного використання енергетичних ресурсів та вихованню нового покоління з бережливим ставленням  до природних ресурсів і навколишнього середовища.

10 способів енергозбереження вдома

Поради з енергозбереження у навчальному закладі: результат вже завтра!

Вочевидь, ви вже знаєте: з кожним роком ресурсів, завдяки яким людство виживає стає все менше, а масштаби їх споживання лише збільшуються. Наше довкілля стоїть на критичній межі, а до точки неповернення стає все ближче.

Яким чином врятуватися від катастрофи, що наближується? В ідеалі, - перейти на альтернативні джерела енергії: сонячну, вітрову, водну та інші. А почати можна зі зменшення споживання енергоресурсів.

Українські школи та університети, в своїй переважній більшості, лишаються одними з найменш енергоефективних установ. І хоча нові тарифи змушують задуматися про економію навіть тих, для кого збереження довкілля не було принциповим питанням, ситуація все ще плачевна. Це погана новина.

Хороша ж новина полягає в тому, що навіть у звичайного школяра або студента є можливість допомогти своєму навчальному закладу зберегти енергію, кошти і довкілля.

Проявіть свою активність та небайдужість до рідної школи або універу. Тримайте декілька порад з енергоефективності, які  ви можете застосувати сьогодні, а результат отримати вже завтра.

1. Міцно закривайте двері

Порадьте адміністрації вашої школи, коледжу або вишу встановити систему автоматичного закриття вхідних дверей.

Дорого? Не проблема!

Можна не вдаватися до великих витрат на нові двері та просто встановити  пружину на звичайні двері, завдяки якій вони й будуть зачинятися. Таким чином тепло не буде виходити з приміщення вашого закладу, а значить і витрати ресурсів на обігрів будівлі будуть значно меншими.

2. Встановіть позаду батарей тепловідбивний екран або фольгу

Зробити приміщення значно теплішим можна встановивши позаду батарей тепловідбивні екрани. Це дозволить не прогрівати зовнішні стіни, а використовувати все тепло для обігріву приміщення. Спеціальні тепловідбивні екрани коштують недорого, а знайти їх можна у будь-якому будівельному магазині. Проте є і ще дешевший спосіб – просто наклейте позаду батарей лист фольги. Одного рулону за 30 гривень вистачить на декілька класів/аудиторій.

3. Використовуйте денне світло

Подбайте про те, щоб у вашому класі/аудиторії здебільшого використовували денне світло. По-перше, денне світло більш корисне для наших очей ніж штучне.

По-друге, чим більше ви будете використовувати денне світло, очевидно, що тим менше електроенергії буде витрачатися на штучне освітлення.

Найпростіший спосіб радикально збільшити кількість світла, яке заходить в клас – помити вікна. Так-так, немите вікно може стримувати значну частину розсіяного світла, особливо у похмурі дні, які так часто бувають взимку.

4. Використовуйте чисті енергоощадні лампи

Якщо все ж таки є певні особливості планування класу чи аудиторії, через які денне світло не потрапляє взагалі, чи потрапляє в недостатній кількості в приміщення – домовтесь з адміністрацією про використання енергозберігаючих або світлодіодних ламп. Вони більш довготривалі у використанні та споживають  в рази менше електроенергії ніж звичайні лампи. Є і простий спосіб покращити видимість будь-якої лампи – просто протріть плафон та лампочку від пилу і кількість світла, яке ви отримуєте, може зрости аж на 40%. Це дозволить одночасно тримати увімкненими меншу кількість ламп.

5. Вимикайте світло та виймайте електроприлади з розетки

Не забувайте, виходячи на перерву або йдучи з пар/уроків, вимикати світло. Завдяки цій простій звичці сума ваших шкільних фондів може зменшитися. У комп’ютеризованих класах після того, закінчивши роботу з технікою, виймайте штекери з розеток. Навіть вимкнений комп’ютер, що під’єднаний до розетки, продовжує “по-тихому” використовувати електроенергію. Здавалося б, це копійки, проте за рік в масштабах школи чи університету правило вимикати світло та витягувати електроприлади з розетки можуть зекономити вражаючу суму.

6. Закручуйте кран і слідкуйте, чи він не протікає

Не забувайте до кінця закручувати воду  у крані і нагадуйте іншим про це просте правило. Тоненька цівка, що стікає з крану, за годину перетворюється у літри даремно витраченої води. Якщо ж ви бачите, що кран протікає, не посоромтеся звернутися до адміністрації з цього приводу. Зазвичай, протікання вирішуються через заміну гумових прокладок або інші втручання, які не коштують практично нічого, але дозволяють суттєво зекономити гроші.

7. Економте воду за допомогою двохкнопкового механізму у вбиральні

Відвідуючи вбиральню, натискайте на ту кнопку, що відповідає необхідній кількості води для зливу. Якщо ж у вашій школі стоять застарілі механізми з однією кнопкою, поспілкуйтесь з адіміністрацією про можливість їх заміни на нові двохкнопкові механізми. Економія на витратах води дозволить окупити вартість механізму всього лише за місяць або два.

Comments:
Only authorized users can leave comments.